دوچرخه کودک
چه نوع دوچرخه کودک مناسب می باشد؟

 چه نوع دوچرخه کودک مناسب می باشد؟

بعید است کودکی را در اطراف خودتان ببینید که علاقه به دوچرخه و دوچرخه سواری نداشته باشد.

دوچرخه سواری یکی از مهمترین علایق کودکان می‌باشد. اغلب خانواده ها هم سعی دارند با خرید یک دوچرخه فضای تفریحی مناسب ، ارزان و بی دردسری را برای کودک خودشان فراهم کنند.

اما یک موضوع مهم که در این زمینه وجود دارد این است . که هر دوچرخه ای را نمی توان تحت عنوان دوچرخه بچه گانه خریداری کرد و برای خرید دوچرخه برای فرزندان باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد.

ویژگی های دوچرخه کودک کدام است؟

 اولین نکته این است که دوچرخه ای که برای فرزندتان خریداری می کنید نه باید زیاد بلند باشد و نه زیاد کوتاه . نباید ارتفاع آن به گونه ای باشد که کودک را اذیت کند.

در واقع دوچرخه ای که برای بچه خریداری می شود باید متناسب با سن او باشد. در این زمینه بهتر است هنگامی که میخواهید دوچرخه کودک خریداری کنید . ابتدا فرزندتان را در کنار دوچرخه قرار دهید . اگر پیشانی دوچرخه از پاهای کودک شما کوتاه تر بود آن دوچرخه متناسب با فرزند شما می باشد.

همچنین باید کودک خود را روی دوچرخه قرار دهید . پاهای او را از تنه دوچرخه فاصله دهید. اگر فاصله پاهای کودک شما تا دوچرخه حداقل دو نیم سانتی متر باشد، آن دوچرخه متناسب با فرزند شما می باشد.

از طرفی باید دقت داشته باشید که بهتر است در ابتدای دوچرخه سواری برای فرزندتان از دوچرخه هایی که چرخ اضافی هم دارند استفاده کنید . تا آرام آرام دوچرخه سواری را یاد بگیرد و در ابتدای کار فشاری وارد نشود. ارتفاع صندلی را هم باید به گونه ای انتخاب کنید که کودک براحتی بر روی آن بنشیند و رکاب بزند.

همچنین باید دقت داشته باشید که دوچرخه بچه گانه نسبت به دیگر دوچرخه های موجود در بازار باید از قیمت مناسب تری برخوردار باشد .

اگر شخص فروشنده قصد دارد قیمت بالایی را برای دوچرخه در نظر بگیرد . به او تذکر دهید. در مجموع بهتر است برای خرید دوچرخه به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید که از اطمینان بیشتری برخوردار هستند.