دوچرخه کوهستان
دوچرخه کوهستان چگونه است؟

دوچرخه کوهستان چگونه است؟

دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب ایرانیان می باشد.

بسیاری از مردم کشور ما تردد در برای مسافت های کوتاه از دوچرخه استفاده می کنند.دوچرخه ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند.

یکی از محبوب ترین و معروف ترین دوچرخه هایی که در بازار وجود دارد و مردم ایران علاقه زیادی به آن دارند، دوچرخه کوهستان می باشد.

البته دوچرخه کوهستان تنها برای تفریح و یا برای استفاده عمومی نمی باشد و در ورزش دوچرخه سواری هم کاربرد بسیار زیادی دارد .

در رقابتهای دوچرخه سواری از این دوچرخه استفاده های زیادی می شود و به همین دلیل هم می باشد که این مدل دوچرخه تا کنون در هفت سبک مختلف تا به امروز تولید شده است.

از جمله مهمترین سبک های دوچرخه کوهستان را می‌توانیم کراس کانتری، اسپرت،تریل، اندرو، دانهیل، فت بایک و آل مونتاین نام ببریم.

کدام دوچرخه کوهستان را بخریم؟

 هر کدام از این دوچرخه ها ویژگی های مخصوص خودشان را دارند و در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

البته برای ورزش عمومی و تفریح شاید چندان فرقی نکند که شما کدام یک از انواع آنها را خریداری کنید. اگر شما خریدار معمولی دوچرخه کوهستان هستید بهتر است چند ویژگی را مد نظر داشته باشید . بر اساس آنها دوچرخه مد نظر خودتان را خریداری نمایید.

از ویژگی های مهم این نوع دوچرخه که شما می خرید باید نسبت به دیگر دوچرخه های شهری از تایر های پهن تری برخوردار باشد.

همچنین اینگونه دوچرخه ها باید دارای آن باشد چرا که قصد دارید از آنها در مسیرهای صعب العبور استفاده کنید. دقت کنید که حتماً در دوچرخه های که خریداری می کنید قطعه به نام دوشاخ وجود داشته باشد.

وجود این قطعه برای دوچرخه های کوهستان ضروری می‌باشد چرا که این قطعه از فلزات مستحکم ساخته شده است .

در صورتی که شما فراز و فرودهای زیادی داشته باشید می تواند از آسیب به قطعات دیگر دوچرخه شما جلوگیری به عمل آورد. شما می توانید انواع مختلفی از دوچرخه را در فروشگاه اینترنتی آوا چرخ ببینید . و ارزان قیمت ترین و با کیفیت ترین دوچرخه را برای خودتان خریداری نمایید.