دوچرخه کورسی
دوچرخه کورسی به چه دوچرخه هایی گفته می شود؟

دوچرخه کورسی به چه دوچرخه هایی گفته می شود؟

یکی از محبوب ترین ورزش هایی که در جامعه ما وجود دارد، ورزش دوچرخه سواری است . که به صورت قهرمانی و به صورت عمومی برای مردم فراهم شده است. با توجه به این موضوع که اکثریت افراد جامعه امکان استفاده از دوچرخه ها را دارند . پس طبیعتاً باید تنوع بسیار زیادی در دوچرخه وجود داشته باشد.

یکی از معروفترین نوع دوچرخه ها ، دوچرخه کورسی می باشد . به آن ها دوچرخه جاده یا مسابقه هم می ‌گویند. همانطور که از اسم این دوچرخه ها پیداست هم می‌ توان آن ها را در شرایط معمولی استفاده کرد . هم می توان از آن ها برای مسابقات مختلف بهره برد.

از مهم ترین ویژگی هایی که این دوچرخه ها از آن برخوردار می باشند می توانیم به نازک بودن لاستیک های آنها اشاره کنیم که اصطکاک را با زمین کاهش می دهند . باعث می‌شوند تا فرمان پایین با کم کردن اصطکاک با هوا و باد که به سبب فرم قرار گرفتن دوچرخه سوار خم می شود . مناسب جاده های آسفالتی شود و بتوان بر روی این جاده ها از آنها استفاده کرد. دوچرخه های کورسی به راحتی می‌توانند سرعت را کاهش داده . همچنین سبب انتقال سرعت از مکانی به مکان دیگر شود.

یک نکته مهم که در مورد این دوچرخه ها وجود دارد شما باید نسبت به آن ها دقت کنید این است که مراقب شیار و شکاف ها و چالش های موجود در جاده باشید . که دچار مشکل نشوید. چرا که این دوچرخه ها نسبت به شیار و شکاف موجود از جاده ها که متاسفانه در کشور ما هم کم نیستند بسیار حساس می باشد . در اثر کوچکترین شکاف جاده ممکن است طوقه های دوچرخه کورسی آسیب ببیند و کج شوند.

بیشترین میزان استفاده از دوچرخه کورسی در کجاست؟

احتمالاً حداقل یکبار با نام مسابقات توردوفرانس آشنا شده اید. مسابقات توردوفرانس یکی از مشهور ترین مسابقات دوچرخه سواری در سطح دنیا می باشد . بسیاری از دوچرخه های موجود در آن دوچرخه های کورسی هستند. علاوه بر مسابقات توردوفرانس در کشور ما نیز با توجه به اینکه رشته دوچرخه ‌سواری سبب مدال ‌آوری بسیاری از ورزشکاران ما در مسابقات بین المللی شده است، مسابقات دوچرخه‌ سواری گوناگونی در کشور برگزار می‌شود.

عمدتا در مسابقات دوچرخه سواری از دوچرخه کورسی استفاده می گردد. البته شما باید توجه داشته باشید که تشخیص این دوچرخه به این آسانی ها هم نیست و ممکن است بسیاری از فروشندگان دوچرخه های دیگر را تحت عنوان دوچرخه کورسی به شما بفروشند.

بهترین راه حلی که برای خرید دوچرخه کورسی وجود دارد مراجعه به مجموعه های اینترنتی معتبر می باشد. برای این منظور پیشنهاد می کنم از محصولات موجود در مجموعه اینترنتی ما هم بازدید کنید و در صورت تمایل هر کدام از آنها را که علاقه داشتید خریداری نمایید.

انواع دوچرخه کورسی موجود در مجموعه اینترنتی آواچرخ در سطح کشور بی نظیر می باشند و بهترین کیفیت و عملکرد را از خود نشان می دهند. البته قبل از خرید حتما خودتان هم یک شناخت حداقلی نسبت به این نوع دوچرخه داشته باشید.