دوچرخه جاده
دوچرخه جاده چیست؟

دوچرخه ها انواع مختلفی دارند و در شرایط مختلف می توان از هر کدام از انواع آن ها استفاده کرد. یکی از بهترین انواع دوچرخه های موجود در بازار دوچرخه جاده می باشد.

دو چرخه جاده برای دوچرخه سواری در مسابقات و همچنین ورزش کردن برای تناسب اندام به شدت مناسب می باشد. همچنین در صورتی که شما قصد دارید روی سطوح آسفالتی و صاف مثل جاده های درون شهری و بین‌شهری و یا خیابان ها و پیست ها دوچرخه سواری کنید، دوچرخه گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود.

از مهمترین ویژگی های این دوچرخه می توانیم به این مورد اشاره کنیم که این دوچرخه می تواند با سرعت بیشتری نسبت به سایر دوچرخه ها حرکت کند .

همچنین می تواند مسافت های طولانی تر را بپیماید. یکی از نکات مهم در مورد دوچرخه جاده این است که این دوچرخه برای سفرهای چندروزه که با پشتیبانی همراه باشد مناسب است . البته برای حمل بار سنگین به شدت توصیه می کنیم از این دوچرخه ها استفاده نکنید . چرا که تحمل بار سنگین برای آن ها دشوار می باشد.

شاید برای شما هم جالب باشد تا با مشخصات دوچرخه جاده بیشتر آشنا شوید. در ادامه مطلب سعی می کنیم نکات بیشتری را در مورد مشخصات و ویژگی‌های فنی دوچرخه خدمت شما بیان کنیم . بهتر است ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید تا اطلاعات بهتری در این مورد در اختیار داشته باشید.

مشخصات فنی دوچرخه جاده

اولین مشخصه مهمی که دوچرخه جاده از آن برخوردار می باشد . این است که فریم این دوچرخه و سایر اجزای آن به همراه چرک و بسیار سبک می باشند.

دوچرخه جاده از یک فرمان خمیده رو به پایین استفاده می کند . البته در برخی از مدل های این دوچرخه مانند دوچرخه های کوهستان فرمان دوچرخه صاف می باشد . این دوچرخه از چرخ و تایر های باریک استفاده می کند که با دوشاخ جلو کامپوزیت همراه شده‌اند.

دوچرخه های جاده ای از سیستم ساسپنشن یا به عبارت بهتر تعلیق عقب و جلو برخوردار نمی باشند. از مهم ترین دلایلی که تمایل پیدا می‌کنند تا دوچرخه های جاده را خریداری کند . این است که این دوچرخه ها تنوع بسیار زیادی دارند . آنها در سبک های گوناگون که مناسب آقایان و خانم ها می باشد و در رنج گسترده‌ای از سایزها تولید شده‌اند.

این مدل از دوچرخه ها به گونه ای ساخته شده اند که مناسب هفته‌ای سه بار دوچرخه سواری ورزشی در مسافت ۳۰ تا ۲۵۰ کیلومتری در هفته هستند. اگر برای مسابقات هم این دوچرخه را خریداری می کنید باید خدمتتان عرض کنیم که این دوچرخه ها دارای آیرودینامیک  بهتر و کشیده ترین هستند . نسبت به فرمان هم حساس تر می باشند . از بدنه سبک تری برخوردار هستند.

در مجموع خرید دوچرخه جاده با توجه به ویژگی هایی که دارد و قیمت مناسبی از آن برخوردار می باشد گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می‌شود . پیشنهاد می‌کنیم روی خرید آن فکر کنید.

مطمئن باشید وقت گذاشتن برای بررسی این نوع دوچرخه برای خرید ارزش آن را دارد. همچنین برای یک خرید مطلوب می توانید سری به فروشگاه اینترنتی دوچرخه و ماشین شارژی به نام آوا چرخ بزنید.